Dravlje so severni del Ljubljane med Šiško in Šentvidom. Naselje je v sredi druge polovice 20. stoletja zraslo kot
goba po dežju: od približno štiri tisoč prebivalcev leta 1964 do 22 tisoč leta 1985. Nekdaj nekoliko večja vas, podružnica šentviške župnije, je postala mesto in leta 1961 samostojna župnija s prvim župnikom, jezuitom p. Lojzetom Štrubljem (1917-2004). Leta 1970 so jezuiti zgradili in blagoslovili novo župnišče, ki je hkrati tudi redovna hiša jezuitske skupnosti.
V Dravlje so že od osemnajstega stoletja naprej prihajale množice romarjev, posebej na god sv. Roka, draveljskega patrona in zavetnika proti kugi. Njegova cerkvica pa je postala za povečano število prebivalcev premajhna, zato je bila leta 1985 dokončana in posvečena nova cerkev Kristusovega učlovečenja. Cerkev je bila načrtovana in grajena v sedemdesetih in osemdesetih letih 20. stoletja. To so bili v Sloveniji veri vse prej kot prijazni časi, ne le za pridobitev dovoljenja, ampak tudi pri zbiranju sredstev. Za gradnjo cerkve je bil zadolžen p. Lojze Bratina, ki je od leta 1975 dalje zbiral dovoljenja in sredstva. 15. septembra 1985, ob 15.00, je bila slavnostna otvoritev in posvetitev nove cerkve.
Arhitekt Marko Mušič je novo stavbo odmaknil od stare cerkve, proti cesti, jo vkopal in zasnoval tako, da se glavni cerkveni prostor spušča proti oltarju, pogled iz nje pa se preko modre fasadne zasteklitve usmerja proti stari cerkvi in drevoredu. Osnovni arhitekturni motivi so polkrožni prostori, ki ustvarjajo valovito krivuljo. Značilen je strop z betonskimi nosilci. Poševna ploskev strehe je pokrita z zelenjem, ki sega ob cesti vse do tal in daje vtis parka. Notranjost cerkve je po obliki podobna amfiteatru, oltar je v polkrogu obkrožen z dvigajočimi se klančinami, na katerih so klopi za vernike. Takšna oblika spodbuja k dialoškosti, k večji vključenosti v bogoslužno dogajanje.
Župnija Ljubljana Dravlje je bogata in živahna ne samo po stavbah. Otroci imajo poleg obiskovanja verouka možnost sodelovanja v mnogih skupinah in dejavnostih. V župniji delujejo skavti stega Ljubljana 3, pevski zbori, ministranti, mladinske in študentske skupine, jasličarji, Draveljski kulturni večeri, koncerti … Župnija ima tudi svojo Karitas in raznorazne župnijske strukture, od bralcev do pastoralnega sveta in podobno.
V Dravljah se je v rodilo tudi nekaj skupin, ki so sčasoma prerasle meje župnije. Mednarodno gibanje Vera in luč v Sloveniji ima svoje začetke v Dravljah. Slovenska skupnost krščanskega življenja je nastala iz skupine Kres, ki se je zbirala v Dravljah. Društvo katoliških pedagogov Slovenije ima svoje zametke v draveljskem župnišču, kjer se je pričela leta 1989 zbirati skupina učiteljev in pedagogov, se pozneje razširila po vsej Sloveniji in leta 1994 dobila tudi uradno potrditev registracije društva.